Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
poniedziałek,10 grudnia
Imienieny:
Julia, Judyta, Daniel
dziś
pogoda_1
4°C
jutro
pogoda_2
1°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Ochotnicza Straż Pożarna w Mnichowie
obrazek
O.S.P. w Mnichowie powstała w 1934 r. z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Jana Śliwakowskiego. Społeczność lokalna była przychylna tej inicjatywie ze względu na wysokie zagrożenie pożarami na wsi. Zagrożenie pożarowe wynikało z rodzaju materiałów budowlanych używanych do budowy domówi budynków gospodarczych, a było to przede wszystkim drewno i słoma. Walka z pożarami w tym czasie była bardzo trudna. Zwarta zabudowa sprzyjała szybkiemu rozprzestrzenianiu się ognia, a brak odpowiedniego sprzętu skutecznie utrudniał walkę z żywiołem. Zadaniem Ochotniczej Straży jest również zapobieganie powstawaniu pożarów. Kiedyś były to zespoły kontrolne, które co rok przeprowadzały kontrolę gospodarstw na podległym terenie pod względem p-poż. Dziś są to pogadanki o ochronie p-poż.
Strażacy pomagają przy usuwaniu nadmiaru śniegu z dachów budynków użyteczności publicznej zimową porą. Wypompowują wodę z zalanych piwnic, studni itp. Brali udział w poszukiwaniu zaginionych osób na naszym terenie. Wspólnie z radą sołecką pomagali w zabezpieczaniu budynków przed zalaniem po nawałnicy w 2012 r. i rozprowadzali przyznaną żywność poszkodowanym mieszkańcom.
Pomagali radzie sołeckiej w rozdaniu 26 ton darmowych jabłek w grudniu 2014 r. dla mieszkańców naszego sołectwa i okolicznych sołectw.
Co roku druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej trzymają honorową straż przy Grobie Pańskim w św. wielkanocne, oraz biorą udział w procesji Bożego Ciała.
Współpracują ze Szkołą Podstawową K.G.W. i Radą Sołecką. Pomagali przy organizacji dożynek.
Sami też organizują festyny i zabawy taneczne. Biorą udział w zawodach strażackich.


GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ